Haber

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin Ankara il kongresinde konuştu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bu ülkede hiç kimse YSK’lılara hakaret edemez. Yaparsa mutlaka yargıda karşılığını bulur.” söz konusu.

Destici, partisinin Necmettin Erbakan Kongre Salonu’nda düzenlenen Ankara İl Kongresi’nde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nce Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle mahkûmiyet kararını değerlendiren Destici, yargı sürecinin tamamlanmadığını söyledi. ve ilk derece mahkemesinin kararının temyiz ve Yüksek Mahkeme sırasında değişebileceğini.

Mahkemenin nihai kararının beklenmesi gerektiğini belirten Destici, şunları söyledi:

“Her biri Yargıtay ve Danıştay üyesi olan YSK Başkanı ve üyelerine, aynı zamanda kamu görevlisi olan belediye başkanı tarafından hakaret edilmesi kabul edilemez ve istenmeyen bir durumdur ve bununla da karşılaşacaktır. Kararı verecek olan ne yürütme, ne TBMM, ne de siyasi partiler.Kararda bir eksiklik veya yanlışlık varsa düzeltilecek yer yine yargıdır.”

Destici, Türkiye’nin kendisine yöneltilen saldırılara, maruz kaldığı zulme boyun eğmediğini, boyun eğmeyeceğini belirterek, “El ele verdiğimizde, birlik olduğumuzda, birlik olduğumuzda, birlik olduğumuzda hiçbir güç bizi yıkayamaz, yok edemez.” değerlerimize sahip çıkıyoruz’ diyoruz.

“Cumhurbaşkanı Adayımız Cumhurbaşkanımızdır”

Destici, teröristlerin ve çocuklara cinsel istismarda bulunanların idam cezası alması gerektiğini belirtti.

BBP’nin cumhurbaşkanı adayının da belli olduğunu ifade eden Destici, “Cumhurbaşkanı adayımız Cumhurbaşkanımızdır. Biz Türkiye’nin ve Türk milletinin yanındayız. Kimsenin şüphesi olmasın, doğru taraftayız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu