Haber

Ülkemizin simge yapılarından Kızılay Haftası’nda kırmızı ışıklandırma

ÜLKEMİZİN SİMGE YAPILARINDAN KIRMIZI AYDINLATMALAR KIZILAY HAFTASI BOYUNDA

 

MÜZELER, ANTİK KENTLER, KÖPRÜLER KIRMIZI HAÇ KIRMIZI İLE GİYDİRİLDİ

 

Milletimizin hayırseverlik ruhunu yansıtan Kızılayı hatırlatmak amacıyla ülkemizin dört bir yanında kutlanan Kızılay Haftası, ülkemizin simgesel yapılarının kırmızı ışıklarıyla renklendirildi.

 

Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri ​​arasında kutlanan Kızılay Haftası’nda bu yıl “Kızılay Sensiz Olamaz” temasıyla kutlamalarını gerçekleştiren Kızılay, ülkemizin sembol yapılarından da destek aldı. Ülkenin dört bir yanında çeşitli etkinliklere sahne olan Kızılay Haftası’na, Türk Kızılayı hilalinin rengi olan kırmızıyla aydınlatılan Türkiye’nin simgesel yapıları renk kattı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı destekleriyle Cumhuriyet Müzesi (2. Büyük Millet Meclisi), Göbeklitepe, Patara Antik Kenti, Alacahöyük Sfenks Kapısı, Galata Kulesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve ayrıca Ankara Atakule kırmızıya döndü.

 

Bu değerli haftada köprülerin aydınlatılmasına Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü destek olurken, kutlamalara Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda müze yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mesudiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu